A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo18.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: core/Security.php

Line Number: 189

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo18.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 672

Novinka pro bezpečnost dětí: reflexní samolepky na kolo | Dětské kolo 18''

Dětské kolo 18''

Tipy na skvělá dětská kola

Novinka pro bezpečnost dětí: reflexní samolepky na kolo

Hlavní stránka » Novinka pro bezpečnost dětí: reflexní samolepky na kolo

Bezpečnost je na veřejných komunikacích pro cyklisty stěžejní, a to zejména u dětí. Není tedy divu, že běžná dětská cyklistická výbava zahrnuje řadu ochranných pomůcek. Jednak takových, které ochrání děti při pádu (jako jsou helmy či chrániče), ale i takových, které nehodám dovedou předejít. Příkladem jsou reflexní prvky, které cyklistu zviditelní a dříve na něj upozorní například projíždějící motoristy.

Reflexní prvky mohou být již originální součástí přileb, bund a obecně cyklistického oblečení. Využít můžete samozřejmě přímo i reflexní vesty, které jsou nepřehlédnutelné, nebo reflexní pásky, které připevníte snadno na zápěstí, paži, nebo i rám kola.

Reflexní samolepky: originální a účelné

Kolo ale můžete stejně snadno a navíc trvale ozdobit a zviditelnit jednoduše pomocí reflexních samolepek. Ty drží na rámu kola, sedle, ale i přilbě, lahvi na pití nebo jakémkoliv dalším doplňku, který navíc pomocí samolepek můžete ozdobit zcela originálně, jako to nemá nikdo jiný.

Obyčejné reflexní samolepky mají nejčastěji oválný či kruhový tvar, ty nápaditější mají podobu například veselých smajlíků, které nejen že skvěle zafungují jako alarm pro další účastníky provozu, ale navíc zaujmou a osloví i samotné děti, které budou reflexní prvky snáze akceptovat. Podobně jsou na tom reflexní samolepky ve tvaru zvířátek, stop nebo třeba duchů.

Reflexní samolepka vás vyjde v průměru na deset až dvacet korun, ovšem služba, kterou za snížené viditelnosti nebo ve tmě udělá, je neocenitelná. Důležité je ale pochopitelně samolepku umístit na správné místo, respektive dostatečně zviditelnit kolo či cyklistu ze všech stran, tak aby byl cyklista viditelný z každého směru. Volit můžete kombinaci více samolepek na různých místech, případně oblepit dokola například jedno místo na rámu kola pomocí protáhlejší samolepky.

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: