A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo18.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: core/Security.php

Line Number: 189

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo18.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 672

Nepodceňujte cyklodoplňky pro bezpečnost dětí | Dětské kolo 18''

Dětské kolo 18''

Tipy na skvělá dětská kola

Nepodceňujte cyklodoplňky pro bezpečnost dětí

Hlavní stránka » Nepodceňujte cyklodoplňky pro bezpečnost dětí

Bezpečnostní doplňky by měly být nedílnou součástí výbavy každého cyklisty, v případě dětí pak toto pravidlo platí dvojnásobně. Je přitom úplně jedno, zda dítě vyrazí na silnici pro motoristy nebo na projížďku parkem, zda je zkušeným jezdcem nebo amatérem. Pády a nehody se mohou stát kdykoliv, a jsou to pak právě bezpečnostní doplňky, které mohou zachraňovat životy.

Helma je základ

Helma ochraňující hlavu je nejdůležitější částí bezpečnostní výbavy, neboť právě hlava je podle statistik nejzranitelnějším místem při pádech na kole. Je přitom prokázáno, že helma může doslova zachránit život. U dětí a mládeže je navíc helma povinná, takže s pořízením neváhejte. Volte přitom vždy model pohodlný, ale také kvalitní. Ideální je kupovat helmu s dítětem a vyzkoušet tak vhodnou velikost a tvar. Přilba musí sedět na hlavě, ale také například nesmí zakrývat uši. Zároveň mezi řemínky a bradu by se měly vejít maximálně dva prsty.

Rukavice

Rukavice nejsou v cyklistice zdaleka jen módním doplňkem nebo ochranou před potem. Významně totiž ochrání ruce i před oděrkami a poraněními při pádech, které jsou u dětí velmi časté.

Kolena, lokty, zápěstí

Zejména pokud dítě s cyklistikou začíná, nebo se pohybuje na trasách s větším rizikem pádu, je vhodné využít i chrániče. Ty jsou k dispozici zejména na kolena, lokty a zápěstí

Brýle ochrání před slunce i větrem

Zejména pro větší vyjížďky je vhodné výbavu dítěte doplnit o cyklistické brýle. Ty zajistí dobrou viditelnost i za slunečného dne a zároveň ochrání oči před přistávajícími prachovými částicemi. Brýle je ale vždy vhodné vybírat spolu s helmou, tak aby oba prvky dohromady netlačily ani se navzájem nerušily.

Viditelnost může odvrátit nehodu

Vhodnou součástí bezpečnostních doplňků u dětí jsou také reflexní prvky, které zajistí lepší viditelnost dětí v provoze pro další účastníky. Postačí dítě či kolo opatřit například reflexními pásky, volit oblečení s reflexními prvky, nebo pořídit třeba hravé reflexní praporky.

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: