A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo18.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: core/Security.php

Line Number: 189

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo18.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 672

3 tipy na cyklotrasy pro rodiny s dětmi v Krkonoších | Dětské kolo 18''

Dětské kolo 18''

Tipy na skvělá dětská kola

3 tipy na cyklotrasy pro rodiny s dětmi v Krkonoších

Hlavní stránka » 3 tipy na cyklotrasy pro rodiny s dětmi v Krkonoších

Krkonoše patří mezi jedny z českých rájů pro cyklisty i turisty. Zdejší krajinu sice tvoří kopcovitý terén a častá stoupání, místní ale našli skvělé řešení i pro rodiny s dětmi nebo začátečníky. Řeč je o možnostech přepravy kol na hřebeny pomocí lanovek a cyklobusů, díky čemuž vás čeká zpáteční pohodový výlet dolů z kopce po trasách zvaných Dlouhé sjezdy.

Pohodová trasa Janské Lázně

Klidnou projížďku nabízí trasa vedoucí z Černé Hory, na kterou se dostanete kabinovou lanovkou z Janských Lázní. Nedaleko horní stanice lanovky najedete na cyklotrasu KRNAP 19A, po které se za Černou boudou napojíte na trasu 1B. Ve svahu u Černohorského rašeliniště vás pak dopravní značení vyzve k sesednutí z kola, po chvíli se ale opět můžete vrátit do sedla a směřovat na Luční svážnici, na kterou navazuje stezka 19B vedoucí k rozcestí Údolí Čisté. Zde se pak dáte doleva na cyklotrasu KRNAP 1E, která vás dovede do Černého Dolu. Celá trasa je příjemná a měří 9 kilometrů.

Trasa Hnědý vrch

Přímo z Pece pod Sněžkou se můžete nechat lanovou vyvézt na Hnědý vrch do výšky 1207 m n. m. Zde je kromě cílové stanice lanovky také rozhledna, která vám nabídne krásný pohled na celé Krkonoše. Jde o dřevěnou věž s ocelovými spojovacími prvky, vnitřním ocelovým točitým schodištěm podél centrálního dříku a třemi vyhlídkovými plošinami. Z Hnědého vrchu se pak na kole můžete vydat po ukazatelích na cyklotrasu KRNAP 1B k Tetřevím boudám a odtud pokračovat po cyklotrase KRNAP 1G, na jejíž dolní části se nachází Hornická naučná stezka Berghaus. Dále se pak po trase 1E můžete dostat do Černého dolu a odtud do Jánských Lázní nebo do Lánova. Celá trasa měří 10 kilometrů.

Trasa Špindl – Medvědín

Špindlerův mlýn je sice proslulý spíše jako zimní destinace vhodná pro milovníky lyžování a snowboardingu, má ale co nabídnout i cyklistům v letních měsících. Zdejší lanovka nabízí výjezd i s koly na Medvědín, odkud vede krásný sjezd přes Horní Mísečky a dále po cyklotrase KRNAP 1A (takzvaná Vodní cesta) zpět do centra Špindlerova Mlýna. Trasa je dlouhá pouhých šest kilometrů, proto ji i přes technicky náročnější terén v úseku Vodní cesty zvládnou i rodiny s dětmi.

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: